Wydział instrumentalny I i II st.

Wydział Instrumentalny Komeda

Celem edukacji na wydziale instrumentalnym jest:
zdobycie umiejętności wspólnego muzykowania z innymi, czyli grania sekcyjnego, oraz tworzenia – kreowania własnej osobowości estradowej a nie odtwórstwa.

Instrumenty na wydziale:
flet, fortepian jazzowy, fortepian rozrywkowy, gitara akustyczna, gitara basowa, gitara elektryczna, gitara klasyczna, instrumenty perkusyjne, klarnet, kontrabas, perkusja, puzon, saksofon, skrzypce, trąbka, wibrafon.

Flet:
kolejny, wydawałoby się instrument klasyczny w ofercie naszej Szkoły. To prawda. Flet jest klasyczny. Ale jest też Jethro Tull i Ian Anderson, The Moody Blues i wiele innych zespołów pięknego okresu w historii rocka. Jazz? Jak najbardziej. Muzyka popularna, filmowa?
Tak naprawdę flet jest wyjątkowo uniwersalnym instrumentem - aby się o tym przekonać zapraszamy do naszej Szkoły, gdzie pod okiem naszych nauczycieli nauczysz się grać na flecie oraz fortepianie lub gitarze, poznasz historię rocka i jazzu i zaczniesz swoją przygodę z graniem w zespole. To wszystko na pierwszym stopniu nauki. A dalej jest tylko ciekawiej i bardziej twórczo.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Kozłowski Mariusz

PROGRAM: zobacz PDF

Klasyk, znany od czasów Bacha, Beethovena, Chopina i jeden z najważniejszych instrumentów ever - teraz podstawa w jazzie, bogactwo w rozrywce. Nauczymy Cię biegłości w grze solo, poznasz zapis funkcyjny, dzięki któremu odnajdziesz się w każdej kapeli czy zaakompaniujesz głosowi. Blues, funk, pop- to wszystko jest w zasięgu ręki. Jeśli zaczynasz od zera, to nawet na tym etapie można już liznąć rozrywkowego grania. Do tego w pakiecie teoria: praca nad słuchem muzycznym, jakże inspirująca historia rocka, rozrywki i jazzu, granie sekcyjne i występy w warszawskich klubach i domach kultury. świat muzyki stoi otworem!

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCY: Affeltowicz Andrzej, Domczyk Agata, Iwański Piotr, Kotowicz Kuba, Kamiński Wojciech, Tokarski Grzegorz, Uziałło Kazimierz

PROGRAM: zobacz PDF

Kim jest frontman każdej formacji? Oczywiście GITARZYSTĄ!
Nauka gitary w Komedzie to indywidualne lekcje - od podstawowych akordów dla totalnie początkujących aż po skomplikowane jazzowe frazy, realizowane tylko na podstawie funkcji i skal modalnych dla zaawansowanych. A może rockowe riffy? Najlepiej sprawdzić samemu! Plus - w cenie nauki teoria: kształcenie słuchu, historia muzyki z Hendrixem, Satrianim, Methenym czy Scofieldem na czele. Do tego dwa lata fortepianu - rzecz bardzo cenna w homerecordingu. A na ostatnim roku pierwszego stopnia sekcja z klawiszami, basem i bębnami a wszystko pod okiem naszych doświadczonych leaderów. I wiele koncertów i okazji, żeby się pokazać.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCY: Czekalla Jerzy, Gałuszka Grzegorz,  Lemański Piotr, Lewandowski Robert, Nowak Tadeusz, Piłaciński Przemysław

PROGRAM: zobacz PDF

Bas - wiadomo, podstawa. Bez basu wokaliści fałszują a pianiści nie wiedzą co grać. Zapraszamy na indywidualne lekcje gitary basowej. Jeśli już grasz - rozwiniesz swój warsztat, poznasz nowe kierunki i style.
Jeśli jesteś początkujący, mamy dla Ciebie świetnego nauczyciela, który wychował juz całe pokolenie basistów. Będziesz grał klasykę lat 70. , Pink Floydów, Led Zeppelin ale też zaczniesz prace nad repertuarem funkowym czy jazzowym a walking przestanie być widzą tajemną. Poziom zaawansowany? Nie opędzisz się od propozycji wspólnego grania. A na koniec I stopnia nauki zajęcia sekcyjne z bębnami, klawiszami, gitarą czy wokalistą. Do tego dwa lata nauki na fortepianie (słyszenie harmoniczne!!!), kształcenie słuchu, historia muzyki rozrywkowej i jazzowej i dużo, dużo słuchania muzyki Mistrzów. A to dopiero początek wielkiej przygody z profesjonalnym graniem...

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Stelmaszczuk Jerzy

PROGRAM: zobacz PDF

George Gershwin. Fortepian. Błękitna Rapsodia... i jeden z najpiękniejszych i najważniejszych wstępów . Piękne glissando klarnetowe specjalnie napisane dla klarnecisty z bandu wielkiego Paula Whitemana. I Ty też możesz zagrać to klarnetowe glissando - oferujemy naukę u jednego z najlepszych polskich muzyków sesyjnych, doświadczonego pedagoga, który ze swoich uczniów wydusi nawet najtrudniejsze partie.
Dodatkowo w cenie nauki lekcje fortepianu, kształcenie słuchu, historia muzyki z niezliczoną ilością nagrań oraz na ostatnim roku sekcja - pierwsze próby grania zespołowego. A to przecież dopiero początek....

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Kozłowskiski Mariusz

PROGRAM: zobacz PDF

Starszy brat gitary basowej. Bez kontrabasu nie ma porządnej orkiestry symfonicznej grającej Beethovena czy Mahlera. Nie ma też uczciwego składu jazzowego tnącego "Caravan". Instrument niedoceniany a jakże potrzebny i piękny.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dotknąć ducha czasu i podjąć wyzwanie: nie tylko na bas, ale i kontrabas.WYKŁADOWCA:
Zielak Andrzej
PROGRAM: zobacz PDF

Czy może istnieć muzyka bez rytmu? Oczywiście nie może. Stąd nasz nacisk na kształcenie profesjonalnych perkusistów. Lekcje indywidualne pozwolą doskonalić warsztat w każdym zakresie: począwszy od werblówek, mocnego uderzenia a skończywszy na swingu. Ale w Komedzie bębny to nie tylko garnki i blachy. To także pokaźny zestaw kongów, bongosów, afrokubany i szeroko pojęte latynosy. Zajęcia prowadzone są przez absolutną czołówkę polskich bębniarzy i na pewno nie będzie to stracony czas. W ramach opłaty dodatkowo zajęcia z fortepianu rozwijające wyobraźnię muzyczną oraz słuch, teoria oraz kształcenie słuchu oraz historia muzyki rozrywkowej i jazzowej na przestrzeni ostatnich stu lat. Na ostatnim roku nauki w szkole I stopnia wisienka - sekcja w składzie klawisze, bas, gitara, perkusja prowadzona przez jednego z naszych wykładowców - kierowników muzycznych. Do tego koncerty, egzaminy - i nowe przyjaźnie, dzięki którym powstało już kilka bardzo ciekawych projektów muzycznych.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCY: Kulik Bogdan, Szczygieł Ireneusz, Ścierański Marcin

PROGRAM: zobacz PDF

Puzon: to jeden z podstawowych instrumentów każdego składu jazzowego - czy małego combo, czy big bandu czy dużej orkiestry dętej - takiej jakimi były orkiestry Glenna Millera (który sam był znakomitym puzonistą), Gila Evansa czy Counta Basiego; puzon to także jeden z najważniejszych instrumentów muzyki rozrywkowej oraz filmowej - aby o tym wszystkim się przekonać, dowiedzieć, nauczyć, podejmij naukę w naszej Szkole. W cenie nauki, która trwa w pierwszym stopniu trzy lata, będziesz miał zajęcia z kształcenia słuchu, historii muzyki rockowej i jazzowej, zaczniesz naukę na fortepianie lub gitarze jako instrumencie obowiązkowym. Na ostatnim roku pierwszego stopnia podejmiesz wyzwanie muzykowania w zespole wraz z innymi uczniami grającymi na bębnach, basie, fortepianie czy gitarze.
Nasi absolwenci to muzycy profesjonalni - oni też kiedyś zaczynali od początku.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Polcyn Michał

PROGRAM: zobacz PDF

Jeden z najmłodszych instrumentów - ubóstwiany przez jazz, uwielbiany przez rozrywkę.
U nas nauka na zajęciach indywidualnych, także od podstaw, od najprostszej pracy z ustnikiem. Dla zaawansowanych dużo, dużo grania w naszych szkolnych sekcjach pod okiem doświadczonych trenerów. Do tego zajęcia z akompaniatorem, kształcenie słuchu (jakże potrzebne dęciakom!) oraz historia jazzu i rozrywki, inspirująca do grania, tworzenia, rozwoju. Bo naszym celem jest,by nasz uczeń został muzykiem profesjonalnym, by grał, komponował, nagrywał, bo wyszedł przed szereg wielu muzyków, którym amatorstwo zamknęło tę drogę życia. Dlatego też szkoła I stopnia to dopiero początek - ale jej ukończenie to bardzo poważny krok w stronę zawodowstwa. Trzeba go tylko uczynić.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Kozłowski Mariusz

PROGRAM: zobacz PDF

Instrument wydawałoby się klasyczny aż do bólu. A przecież Stephanie Grappelli czy - aby nie sięgać daleko - nasz Krzesimir Dębski i jego String Connection. Czyli jednak można na skrzypcach jazzowac. A jak ważne są skrzypce w muzyce popularnej, musicalowej czy filmowej.... Tego wszystkiego nauczysz się w Komedzie. Oprócz tego pogłębisz wiedzę z historii muzyki, rozwiniesz słuch na zajęciach z kształcenia słuchu oraz rozpoczniesz podstawową edukację w zakresie gry na fortepianie. A na ostatnim roku nauki w szkole pierwszego stopnia czeka Cię wyzwanie: zespół muzyczny i nauka współdziałania z innymi muzykami.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniuWYKŁADOWCA: Stelmaszczuk Jerzy

PROGRAM: zobacz PDF

Mówimy trąbka
słyszymy Armstrong, Gillespie, Davis.... A może kiedyś świat doda Twoje nazwisko? Zapraszamy do klasy trąbki - pięknego instrumentu, bez którego nie może obyć się żaden przyzwoity skład. A w cenie nauki również fortepian, historia muzyki jazzowej i rozrywkowej, kształcenie słuchu. Oraz to co lubimy najbardziej: zespół, w którym pod okiem naszych nauczycieli sprawdzisz się w muzycznym współdziałaniu.

Jeśli będziesz miał niedosyt nauki możesz ją kontynuować u nas w II stopniu.WYKŁADOWCA: Orlikowski Daniel

PROGRAM: zobacz PDF

Zacznijmy od zagadki: instrument perkusyjny. Dwie ręce, cztery pałeczki. Możliwe? Oczywiście - wibrafon. Jeden z najmłodszych instrumentów, powstały w latach 20. XX w. - czyli tylko 100 lat temu. Wykorzystywany zarówno we współczesnej muzyce poważnej, jak też i rozrywce - a przede wszystkim w jazzie. Posłuchajcie Garego  Burtona,  Milta Jacksona czy naszego Bernarda Maselego.... i przyjdźcie do nas. Otworzyliśmy właśnie klasę tego elitarnego instrumentu - jedyną klasę wibrafonu jazzowego w tej części kraju. WYKŁADOWCA: Kotowicz Kuba

PROGRAM: zobacz PDF

Nasi wykładowcy

Wykładowca Andrzej Affeltowicz

Affeltowicz Andrzej

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Nikodem Bąkowski

Bąkowski Nikodem

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - INSTRUMENTY PERKUSYJNE
Wykładowca Jerzy Czekalla

Czekalla Jerzy

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Agata Domczyk

Domczyk Agata

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Grzegorz Gałuszka

Gałuszka Grzegorz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Piotr Iwański

Iwański Piotr

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Wojciech Kamiński

Kamiński Wojciech

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Jakub Kotowicz

Kotowicz Jakub

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - WIBRAFON, FORTEPIAN
Wykładowca Łukasz Kowalski

Kowalski Łukasz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Mariusz Kozłowski

Kozłowski Mariusz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - SAKSOFON, KLARNET, FLET
Wykładowca Bogdan Kulik

Kulik Bogdan

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - PERKUSJA
Wykładowca Piotr Lemanski

Lemański Piotr

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Robert Lewandowski

Lewandowski Robert

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Tadeusz Nowak

Nowak Tadeusz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Daniel Orlikowski

Orlikowski Daniel

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - TRĄBKA
Wykładowca Przemek Piłaciński

Piłaciński Przemysław

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA
Wykładowca Michał Polcyn

Polcyn Michał

WYDZIAŁ IINSTRUMENTALNY - PUZON
Wykładowca Marcin Ścierski

Ścierański Marcin

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - PERKUSJA
Wykładowca Jerzy Stelmaszczuk

Stelmaszczuk Jerzy

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA BASOWA, SKRZYPCE
Wykładowca Ireneusz Szczygieł

Szczygieł Ireneusz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - PERKUSJA
Wykładowca Tokarski Grzegorz

Tokarski Grzegorz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Kazimierz Uziałło

Uziałło Kazimierz

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN, WYDZIAŁ ARANŻACJI
Wykładowca Andrzej Wysocki

Wysocki Andrzej

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN
Wykładowca Andrzej Zielak

Zielak Andrzej

WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - KONTRABAS