Filip Zieliński

Wokalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów, absolwent wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Edukacje muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie na wydziale Wokalnym. Na roku dyplomowym w 2006 roku wystąpił jako solista z orkiestrą w Studiu S1 im. Witolda Lutosławskiego oraz w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Po ukończeniu PSM II st. podjął studia na wydziale Wokalnym w poznańskiej Akademii Muzycznej którą ukończył w 2012 roku. Podczas studiów brał udział w wielu kursach u znakomitych pedagogów śpiewu w Polsce (prof. Zalewski, prof. Piotr Łykowski, prof. Teresa Żylis-Gara) oraz poza granicami kraju (prof. Andreas Schmidt, prof. Karola Thiel, prof. Klaus Heger). Współpracuje z barokową orkiestrą Accademia Dell’Arcadia jako solista.

Z wykształcenia wokalista klasyczny ale z zamiłowania muzyk rozrywkowy specjalizujący się w muzyce rockowej. Wraz z założonym przez siebie zespołem rockowym Dianoya wydał dwie płyty długogrające: Obscurity Divine (2010) oraz Lidocaine (2012). Wydanie drugiej płyty poza granicami kraju umożliwiło zespołowi trasę europejską w marcu 2013 roku po takich krajach jak: Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Szkocja oraz Anglia.

Poza projektami autorskimi często udziela się występując na terenie całej Polski głównie z repertuarem takich wykonawców jak: Genesis, The Police, Queen czy Chrisa Isaaka.

W swojej pracy pedagogicznej najmocniej skupia się na wydobyciu pełnego, bliskiego dŸwięku w czym pomaga mu wieloletnie doświadczenie nabyte w szkołach śpiewu klasycznego. Głos jest narzędziem, które ma służyć przez lata i trzeba nim mądrze i efektywnie dysponować. Jest wyznawcą zasady: „zawsze śpiewamy swoim głosem” co w praktyce oznacza, że przywiązuje wielką wagę do indywidualnych predyspozycji każdego ucznia. Bardzo dużą wagę przywiązuje do właściwego doboru repertuaru aby ten był w zgodzie z warunkami psycho-fizycznymi każdego wokalisty.


Filip Zieliński
muzyk

Opinie uczniów:
Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Jana Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 887 170 260, biuro@asmr.pl