ASMRiJ - wydział aranżacji
     

wydział aranżacji - informacje

instrumentacja klasyczna, aranżacja w systemie MIDI, nauka posługiwania się programem komputerowym do edycji nut "Finale".

Coraz częściej muzyk estradowy staje wobec konieczności opracowywania utworów, to znaczy ich zaaranżowania. Uczeń mając do dyspozycji jedynie temat (melodię) i akordy poznaje tajniki opracowywania materiału muzycznego na różne zestawy instrumentów oraz w różnych stylach.

Umiejętność aranżacji pozwala osobom nie mającym predyspozycji estradowych (trema, introwertycy) oraz osobom niepełnosprawnym na zajmowanie się muzyką w "zaciszu domowym".

Najprostsza oprawa muzyczna jak reklama, piosenka dziecięca, utwór wokalny bądź instrumentalny czy muzyka filmowa wymagają aranżacji. By ją wykonać, nie jest konieczny ogromny zespół muzyków wykonawców. Można ją zrealizować na współczesnych elektronicznych instrumentach klawiszowych.

Szkoła opiera się na instrumentach klawiszowych XP-80 firmy Roland, Motif 8 firmy Yamaha i komputerze wyposażonym w kartę dźwiękową oraz wiele różnych programów muzycznych.INFORMACJE DODATKOWE
Program II stopnia:

Organizacja roku szkolnego:

PDF 

Kalendarz


WYKŁADOWCY
Wydział aranżacji

BOROWSKI Ryszard

UZIAŁŁO Kazimierz

Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Jana Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 887 170 260, biuro@asmr.pl