Grzegorz Tokarski

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Czynny pianista, występuje zarówno solo, jak też i w zespołach, wykonując muzykę rozrywkową oraz klasyczną. Koncertuje w kraju oraz za granicą (Czechy, Anglia, Niemcy, Austria, Chorwacja), dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji. Współpracuje m. in. z Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rewiowym Sabat, Filharmonią Narodową, Symfonia Varsovia i in. Z Autorską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. K. Komedy w Warszawie współpracuje od 1994 roku, prowadząc zajęcia z fortepianu oraz akompaniując w klasie śpiewu. Kształci uczniów o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania: od nauczania początkowego aż po klasy maturalne.

'Uważam, że w zasadzie nie ma muzyki złej, jest tylko Ÿle wykonana. Dlatego też, mimo że szkoła ma profil rozrywkowy, nie stronię od repertuaru klasycznego, dążąc do praktycznego zapoznania swoich uczniów z repertuarem zarówno rozrywkowym czy jazzowym jak też i klasycznym - jest bowiem zbyt wiele wspaniałej muzyki po obu stronach 'barykady', by ograniczać się tylko do poszczególnych gatunków czy stylów. Repertuar dostosowuję do umiejętności uczniów oraz ich potrzeb i zainteresowań, starając się jednak przekazać i wpoić wiedzę i umiejętności poruszania się po wszystkich stylach muzycznych. W pracy nie ograniczam się do grania solowego, ale też uczę akompaniamentu oraz gry zespołowej, z którą wielu uczniów wiąże swoją przyszłość'.


Grzegorz Tokarski
muzyk

Opinie uczniów:Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl