Magdalena Ptaszyńska

Wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu rozrywkowego z 10-letnim stażem, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie od 2007 r.

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 1986 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Kutnie, którą ukończyła w klasie fortepianu i na wydziale wokalnym. Wielokrotnie występowała na Festiwalach Piosenki, na których zajmowała czołowe miejsca. W 2000 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Filharmonii Łódzkiej 'Ricercar Trio', z którym promowała płytę - 'Kolędy' w opracowaniu klasyczno-jazzowym Wojciecha Lemańskiego. W 1999 r. rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2004 r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w zakresie wokalistyki, uzyskując tytuł magistra sztuki. W latach 1994 - 1999 i 2004 - 2006 współpracowała z chrześcijańskim zespołem Saruel. Jako jednak z solistek nagrała płyty promujące ich własny autorski materiał. Wspólnie koncertowali w Polsce i za granicą. Od 2004 r. zajęła się również edukacją innych. W oparciu o własny, autorski program prowadzi warsztaty wokalne z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski. Zasiada również w Radach Artystycznych ze wspaniałymi ludźmi ze świata muzyki. Na stałe wpisała się jej obecność m.in. na Stacji Kutno - Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory, jak i Ogólnopolskich Interdyscyplinarnych Warsztatach Artystycznych 'Mistrz - Uczeń' w Płocku. Nawiązała również współpracę z Europejską Fundacją Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży 'Młodzi Artyści' z Zielonej Góry. Prowadzi własne Studio Muzyki Rozrywkowej i wydawnictwo 'MagMusic'. Od 2007 r. wykłada w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Organizuje koncerty na terenie Warszawy, podczas których wspólnie z wykładowcami i uczniami szkoły promują materiał, nad którym pracują podczas roku szkolnego. Mają na koncie m.in. repertuar Jerzego Wasowkiego i Jeremiego Przybory oraz spektakle musicalowe. Współpracowała również z saksofonistą Marcinem Nowakowskim, z którym koncertowała grając materiał z jego debiutanckiego solowego albumu 'Smooth Night' oraz 'Better days'. Obecnie pracuje nad własnym materiałem autorskim. W lutym 2009 r. wydała swój pierwszy singiel 'Nie Próbuj Szukać Odpowiedzi', w czerwcu kolejny - 'Lustro', a w 2011 r. 'Białe Ogrody'.

W śpiewie nie ma jednej metody nauczania dla wszystkich, dlatego też podchodzi do każdego indywidualnie. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na:
- warsztat (emisja głosu, prawidłowe oddychanie)
- skupiony, otwarty dźwięk,
- swobodne poruszanie się w rejestrach,
- kontrolę nad “dźwiękiem przejściowym”,
- naturalność głosu i jego barwę,
- prawidłowa wymowa głosek,
- frazowanie,
- praca z mikrofonem,
- wizerunek sceniczny,
- sposób wyrażania siebie.

  www.magdaptaszynska.pl


Magdalena Ptaszyńska
muzyk

Opinie uczniów:Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl