Michał Polcyn

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2010 roku wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy pracuje od 2010 roku. Naucza tu przedmiotów teoretycznych (kształcenie słuchu; zasady muzyki i harmonii; ćwiczenia z harmonii z elementami improwizacji; improwizację rozrywkową i jazzową mistrzów; formy, style i kierunki w muzyce rozrywkowej i jazzowej w przekroju historycznym), fortepianu oraz prowadzi zespoły instrumentalne.

Jest muzykiem czynnym zawodowo. Współpracuje m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Kiljańskim, Maciejem Maleńczukiem. ściśle związany muzycznie ze środowiskiem kabaretowym, gdzie występuje z zespołem The Jobers. Występował na wielu ważnych festiwalach w kraju i za granicą m.in. Montreaux Jazz Festival, Goteborg Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Hot Jazz Spring, Jazz nad Odrą. Nagrał własną płytę "Cuiaviana". Od 2012 roku prowadzi w radiu JazzFm audycję poświęconą promocji młodych zespołów jazzowych. Czytelnicy pisma "Jazz Forum" umieścili go wśród pięciu najlepszych polskich puzonistów jazzowych. Jedną z jego największych pasji jest nauczanie.


Michał Polcyn
muzyk

Opinie uczniów:
Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl