Przemysław Piłaciński

Muzykolog, gitarzysta, wokalista, producent i realizator nagrań.
Ukończył studia muzykologiczne w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (pracę magisterską pt. „Autentyczność jako wartość estetyczna w dyskursie o muzyce rockowej” obronił w 2012 r.).Jest też absolwentem informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz „Komedy” (dyplom II stopnia w klasie gitary elektrycznej w 2008 r.).
W pracy naukowej specjalizuje się w estetyce i analizie muzyki rockowej. Jest już naprawdę blisko skończenia pracy doktorskiej zatytułowanej „Warianty, wersje, covery. Problem tożsamości utworu w muzyce rockowej”.
W uczeniu historii muzyki stawia na przekrojowość i różnorodność.Nie uważa, że „dobra muzyka to była kiedyś”, nie stroni od muzyki elektronicznej, metalu czy hip-hopu, rok szkolny kończy na współczesności. Stara się łączyć teorię z praktyką i wnikać głęboko w materię muzyczną, nie skupiając się jedynie na płytach, datach i biografiach. Przy okazji patrzy, co dzieje się tu i teraz(zarówno na stadionach, jak i w niszy nisz),prezentuje i zachęca do czynnego udziału w bieżącym życiu muzycznym.
W prowadzeniu zespołu akompaniującego dba zarówno o poczucie bezpieczeństwa wokalistek i wokalistów jak i artystyczną satysfakcję instrumentalistów. Dużą wagę przykłada do brzmienia zespołu jako całości. Jest otwarty na niekonwencjonalne propozycje stylistyczne.
Działa w zespołach: Signal to Noise Ratio, Syrbski Jeb i The White Kites. Wykonuje też tradycyjną muzykę indonezyjską w Warsaw GamelanGroup. Ma na koncie parę płyt. Prowadzi studio nagraniowe Strange New Sounds.
www.pilacinski.art.pl


mgr Przemysław Piłaciński
muzyk

Opinie uczniów:
Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl