Joanna Pawlik

Wokalistka, muzyk, trener wokalny, autorka tekstów i muzyki. Z wielką pasją oddaje się jednocześnie aktorstwu, fotografowaniu oraz podróżom. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym.

Urodziła się w Łowiczu, a lata dzieciństwa spędziła na łowickiej wsi - Kocierzew - otoczona muzyką i sztuką ludową. To tutaj w przedszkolu zaczęła śpiewać w zespole „Kociaki”, a zadebiutowała wokalnie już jako 6 latek na Festiwalu Piosenki Angielskiej, gdzie została wyróżniona. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1996r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F .Chopina w Sochaczewie w klasie fletu pod kierunkiem Marty Pacholskiej-Panasiuk i saksofonu pod kierunkiem Bernarda Pacholskiego, potem na zajęciach z piosenki klasycznej pod kierunkiem Elżbiety Mierzeckiej oraz w zespołach wokalnych Iwony Niemyjskiej. W 2009 r. ukończyła wydział polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc prace naukowe w Instytucie Kultury Polskiej. W 2014r. została absolwentką wydziału wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie w klasie Magdaleny Ptaszyńskiej. Brała udział w różnych warsztatach wokalnych, m. in. SLS Bartka Cabonia. Przez wszystkie lata szkół rozwijała również warsztat pianistyczny. Laureatka wielu nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki kabaretowej, m. in. I Nagrody na „Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK 2012r., Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI „Stacji Kutno” w 2013r., I Nagrody w Konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” OKO 2014r.

Zdobywając doświadczenie i kształcąc swój warsztat śpiewała w różnych składach muzycznych, współpracując przy wielu projektach artystycznych z wybitnymi postaciami ze świata muzyki. W 2015r. współpracowała z Teatrem Polskiego Radia i p. Januszem Kukułą oraz rozpoczęła występowanie w duecie akustycznym „ 2Hats”. W 2016r. wyreżyserowała i wystąpiła w spektaklu muzycznym z piosenkami francuskimi „ Opowieści Paryskie”.

Na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń w 2012r. stworzyła własne WokArt STUDIO, w którym przekazuje wiedzę, energię i pasję jako instruktor zajęć wokalnych. Stworzyła wiele projektów dla dzieci i młodzieży, m. in.: „Mikrofon i JA”, „Bajkowe Opowieści”, „Jak słodko mieć własne mieszkanko”. Na stałe wpisała się w wakacyjne warsztaty „Małej Filmówki”, studia aktorskiego działającego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2015r. rozpoczęła międzynarodową działalność artystyczną prowadząc warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży z Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu na Kaukazie. W 2016r. na stałe rozpoczęła współpracę z Fundacją PO-Nad-TO, realizując międzynarodowe warsztaty artystyczne w ramach projektu „The Little Prince Illustrated” – Francja, Meksyk, Martynika.

W pracy z uczniem zwraca szczególną uwagę na:
- poznanie zasad funkcjonowania aparatu głosowego
- właściwe wydobycie dŸwięku
- swobodne poruszanie się w rejestrach - mosty
- wydobycie naturalnej barwy głosu
- pracę nad tekstem połączoną z zadaniami aktorskimi
- wizerunek i ruch sceniczny
- indywidualne predyspozycje
- eliminację paraliżującego stresu

„Każdy z nas ma jedyny i niepowtarzalny instrument muzyczny jakim jest głos. Trzeba dobrze poznać zasady jego działania, aby móc swobodnie używać głosu do wyrażania siebie, czyli interpretowania świata poprzez śpiew.”

W ASMRiJ prowadzi zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki oraz kształcenie słuchu i zasady muzyki.


Joanna Pawlik
muzyk

Opinie uczniów:


Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl