Tadeusz Nowak

Gitarzysta, kompozytor, lider, nauczyciel gry na gitarze.

Uczestnik warsztatów gitarowych w kraju i za granicą w formie master class i open counselling u Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Joe Satrianiego i innych.
Pobierał lekcje gry u takich polskich mistrzów gitary jak: Jarosław śmietana, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Artur Lesicki, Leszek Cichoński, Wojtek Seweryn, Grzegorz Kapołka czy Jacek Królik.

W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Ted Novak Trio zatytułowana "Rural Crisis". Inspirowany Jimim Hendrixem i jazz rockiem lat 70-tych album zebrał bardzo dobre recenzje. W nagraniu płyty leaderowi towarzyszyli znakomici muzycy: Paweł Dobrowolski, perkusista grający z czołówką polskiego jazzu (Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski i wielu innych) oraz, na gitarze basowej, Krzysztof Pacan współpracujący na co dzień z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem i innymi. Trio z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą.

Jako nauczyciel gitary stawia na indywidualny rozwój każdego ucznia, dba o kompleksowy rozwój nie tylko w zakresie gitary, ale także umiejętności poznania zjawisk rytmicznych, podzielności uwagi, teorii muzyki, czytania nut. Przede wszystkim stawia na muzykalność, radość z nauki i poznania instrumentu. Jest otwarty na różne gatunki muzyczne, szanuje preferencje i ulubione style muzyczne ucznia i w tych kierunkach prowadzi ucznia pokazując równocześnie odmienne możliwości.

Gitarowe inspiracje :
Blues: BB King, Albert King, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Duane Allman, Robben Ford, Chris Duarte, Doyle Bramhall ll, Eric Gales, Larry Carlton, Michael Landau, John Mayer
Guitar Masters: Joe Satriani, Steve Vai, Guthrie Govan, Andy Timmons, Greg Howe
Jazz Fusion: John Scofield, Scott Henderson, Wayne Krantz, Allen Hinds, Allan Holdsworth
Rock: Jimmy Page, Ritchie Blackmore, Steve Morse, Jack White, Gary Moore, David Gilmour, John Frusciante


Tadeusz Nowak
muzyk

Opinie uczniów:
Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl