NIKA LUBOWICZ

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie.

Pochodzi z Zakopanego z rodziny muzyków. Od szóstego roku życia występuje na scenie, jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje z wieloma czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Wojciechem Pulcynem, Konradem Zemlerem, Bogdanem Hołownią, Marcinem Ułanowskim, a także z takimi zespołami jak Big Band „Akwarium”, czy Atom String Quartet. Ponadto często koncertuje z dwoma starszymi braćmi, którzy również są zawodowymi muzykami; współpracuje także z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała na wielu znanych festiwalach, m.in. Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Bielska Zadymka Jazzowa, Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie, „Krokus Jaz Festiwal” w Jeleniej Górze, „Hot Jazz Spring Festival” w Częstochowie, Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwal im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i.in. Swoich muzycznych inspiracji nie ogranicza tylko do jednego gatunku, interesuje się każdym wartościowym rodzajem muzyki, począwszy od bluesa, poprzez gospel, jazz, pop, soul, folk, na piosence poetyckiej kończąc.

W pracy pedagogicznej zwraca szczególną uwagę na indywidualne predyspozycje każdego ucznia. Bardzo ważna jest dla niej improwizacja jako element kształtujący kreatywność i wyobraŸnię muzyczną, stąd też zachęca swoich uczniów do prób rozwijania tej trudnej umiejętności. Posiada doświadczenie pedagogiczne zarówno w pracy z dziećmi i młodzieżą, jak i osobami dorosłymi; jest nauczycielem mianowanym.

Ważniejsze osiągnięcia ostatnich kilku lat:
- II Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego ”Swingujący Kruk” w Częstochowie (2012)
- Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Bielsko - Biała (2011)
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Agnieszki Osieckiej, Warszawa (2011)
- III Nagroda na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, Toruń (2011)
- Nagroda Główna Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" oraz Nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu, Iława (2010)
- I Nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych, Zamość (2009)
- Nagroda Indywidualna na Międzynarodowym "Krokus Jazz Festival", Jelenia Góra (2008)
- II Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Standardów Jazzowych, Siedlce (2009)
- III Nagroda na "Novum Jazz Festival", Łomża (2009)


Nika Lubowicz
muzyk

Opinie uczniów:

Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy ul. Olbrachta 36/42 Warszawa, tel. +48 0 607 170 260, biuro@asmr.pl